Anasayfa İletişim Ulaşım Teklif Al Sık Kullanılanlara Ekle

  Finansal Sorumluluk
 Gayrimenkul Değerleme Kurumu
 AdamKaçırma/Fidye/Şantaj Sigor
 Koleksiyonlar Sigorta Poliçesi
 Belgelendirme Mes. Sorumluluk
 Marka Vekilliği Sorumluluk
 Patent Vekilliği Sorumluluk
 Çevre Zorunlu Sorumluluk
 Ticari Sorumluluk
 Ürün Sorumluluk
 Ürün Geri Çekme
 Gıda Sorumluluk
 Kobi Sorumluluk
 İşveren Sorumluluk
 Emniyeti Suistimal Sigortası
 Asansör Sorumluluk Sigortaları
 Taşınan Para Sigortası
 Eczane Sorumluluk
 Sağlık Kurumları Sigortası

SMMM-YMM Önemli Bilgilendirme

SMMM & YMMM MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTALARI HAKKINDA DETAYLAR  

SAYIN SİGORTALI ADAYIMIZ ve SİGORTALIMIZ, RAKİPLERİ ARASINDA EN İYİSİ OLAN MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI POLİÇELERİMİZİN İYİ ANLAŞILMASI İÇİN ÖNEMLİ KISIMLARI EN AÇIK ŞEKLİ  İLE   BİLGİNİZE SUNUYORUZ.

OLASI HASAR ÖNCESİNDE BU UYARILARIMIZI DİKKATLE OKUMANIZI RİCA EDER, HER KONUDA YARDIMA HAZIR OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİZ.

SEKTÖRÜMÜZDE  2 TÜR TEMİNATLI POLİÇE VARDIR.

OLAY ESASLI –--VE----TAZMİNAT ESASLI

OLAY ESASLI POLİÇEMİZ :( ANADOLU SİGORTA) DAN

Geçmiş 5 yıl teminatı YOKTUR. Sadece poliçe yaptırdığınız yıldaki hatanızı öder. Poliçeyi 1 yıl yaptırıp bırakırsanız. Poliçe bedelini ödediğiniz yılda yaptığınız bir hata nedeniyle gelen cezayı 5 yıllık ihbar süresi ile koruma altına alır.  Sigorta yaptırdığınız yıl ile ilgili hatanızı koşulsuz olarak ileriye dönük olarak korur.

ÖRNEK: ANADOLU SİGORTA POLİÇEMİZ

1- SMMM İÇİN OLAY ESASLI POLİÇEMİZ: (ANADOLU SİGORTA) DAN

SMMM------2010---POLİÇE DÖNEMİ---2011 ----YILINA AİT POLİÇEMİZ 2012-2013-2014-2015-2016 YILLARI İÇİN İLERİYE DÖNÜK OLARAK KOŞULSUZ KORUMA SAĞLAR.

2- YMM İÇİN OLAY ESASLI POLİÇEMİZ: (ANADOLU SİGORTA) DAN

YMM---2008—2009---POLİÇE DÖNEMİ 2010 -2011--DEN -2012-2013-2014-2015-2016  HEM GERİYE DÖNÜK  2 YIL –HEMDE İLERİYE DÖNÜK 5 YIL OLARAK KORUMA SAĞLAR.

TAZMİNAT ESASLI POLİÇEMİZ (AIG- SİGORTA)DAN :

Geçmiş 5 yıl teminatı VARDIR. Bir ceza ihbarı geldiğinde, hangi dönemden gelirse gelsin HASARI ÖDER. Ama ceza tebligatı geldiği anda o anda yaşayan bir poliçenizin olmasını ister. Poliçeyi keyfen bıraktıktan sonra ileriye dönük bir koruması yoktur.

Sadece emeklilik, vefat, işi bırakma durumunda (bu durumda da mutlaka sigorta şirketine  haber verilerek)  yenilenmeyen poliçe için  ileriye dönük  koruma sağlar. 

ÖRNEK: AIG- SİGORTA     POLİÇEMİZ

1-SMMM İÇİN TAZMİNAT ESASLI POLİÇEMİZ (AIG-SİGORTA) DAN

SMMM-2005-2006-2007-2008-2009---2010-POLİÇE DÖNEMİ---2011YILINA AİT POLİÇEMİZ YAPILIŞ TARİHİ İTİBARİYLE HANGİ DÖNEMDEN GELİRSE GELSİN 5 YIL GERİYE DÖNÜK OLARAL  HASARI ÖDER.

2-YMM İÇİN OLAY ESASLI POLİÇEMİZ: (AIG-SİGORTA) DAN

YMM-2005-2006-2007-2008-2009---2010  -POLİÇE DÖNEMİ  -2011---2012-2013-2014-2015-2016  HEM GERİYE DÖNÜK  5 YIL –HEMDE İLERİYE DÖNÜK 5 YIL OLARAK KORUMA SAĞLAR

İKİ POLİÇEYİ  DE EĞER SADECE 1 YIL YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ HİÇ YAPTIRMAMANIZI ÖNERİRİZ. ÇÜNKÜ SİZİN RİSKİNİZ  İŞİNİZİ YAPTIĞINIZ  SÜRECE HER DÖNEM DEVAM EDER , BÜTÜN CİRONUZUN SÜREKLİ SİGORTALI OLMASI GEREKİR Kİ DEVAM EDEN RİSKLERİNİZE TAM KORUMA SAĞLANSIN.

Poliçelerimizin Hasar ihbarı:

Dava açılmasına gerek yoktur. Sadece beyan ve talep yazısı ile hasar öder.Gerçekten size bağlı bir hata nedeniyle mükellefinize gelen cezanın yazı ile sizden talep edilmesine bağlı olarak aşağıdaki telefonlardan  HASAR DOSYANIZI  AÇTIRABİLİRSİNİZ..

ÖNEMLİ UYARILAR  :

(1) BORDROLU ÇALIŞNALARIN HATASI:

Meslek mensubunun yanında çalışanların yapacağı hatalar sonucu gelen tazminat istekleri de teminata dahildir. ANCAK bu çalışanların hatayı yaptıkları tarihte KESİNLİKLE RESMİ BORDROLU yani SSK lı çalışan ELEMANLAR OLMASI GEREKMEKTEDİR. 

ÖNEMLİ UYARILAR:

(2) GERİYE YÜRÜRLÜK TANIMI:

Poliçemiz 5 yıl geriye dönük zaman diliminde yapılan mesleki hatalarınızın tazminatlarını da öder.

ANCAK BU HATANIZIN İLK KEZ POLİÇE BAŞLANGICINDAN SONRA ortaya çıkması ve FARKEDİLMESİ ŞARTTIR.

DİYORUZ Kİ:

Henüz poliçenizi satın almadan önce geçmiş günlerde yaptığınız bir hata nedeniyle beklediğiniz ve FARKINDA olduğunuz bir tazminat var ise HENÜZ TEBLİĞ EDİLMEMİŞ olsa dahi, poliçenizi hemen yaptırarak akabinde BU HASARINIZI TALEP EDEMEZSİNİZ. Çünkü bu poliçeden önceFARKINDA OLDUĞUNUZ VE ZATEN BEKLEDİĞİNİZ ve ÖDEYECEĞİNİZ BİR TAZMİNATTIR.

Sigorta mantığına da uymayan( farkındalık kanunu) bu hasar talebi TAKTİR EDERSİNİZ Kİ TİCARET MANTIĞINA DA sığmaz.

POLİÇENİZİ YAPTIRMADAN ÖNCE FARKINDA OLMADIĞINIZ BİLMEDİĞİNİZ VE POLİÇE YAPTIRDIKTAN SONRAKİ DÖNEMDE ANİDEN ORTAYA ÇIKAN  GEÇMİŞ YIL HATALARINIZ İÇİN  TEMİNAT VERİLMEKTEDİR.

ÖNEMLİ UYARILAR:

(3) POLİÇENİN TEMİNAT SINIRLARININ BELİRLENMESİ

Biz bu güvenceyi sizin, 3568 SAYILI mesleki yasanızın SINIRLARI içerisinde hazırladık. Onun dışına taşarak verdiğiniz özel hizmetlerinizden kaynaklanan hatalarınız TEMİNAT KAPSAMI DIŞINDADIR.

Örnek: Verdiğiniz SGK Hizmeti (internet şifrelerinin doğrudan SMMM’ye teslim edilmemesinden de anlaşıldığı üzere)  yasanızın öngördüğü mesleki hizmetlerin DIŞINDADIR.

Yeni uygulama: SGK hasarlarını aksine madde ile poliçeye dahil ettik.Soru formumuza bu hizmeti verdiğinzi beyan etmeniz yeterli olacaktır.

ESKİ UYGULAMADA

a-Mükellefle aranızdaki iş sözleşmesine (TURMOB) SGK Hizmetini ek madde olarak EN BAŞTAN yazmış (sonradan eklenmemiş olması şartı ile)) ve sözleşmenin damga vergisini de yatırmış olmanız durumunda,

b-  Sözleşmenizde ek madde yazmadıysanız, poliçemizi satın aldığınız anda özel  SGK Hizmeti verdiğiniz tüm mükelleflerinizin adını bir kağıda dökerek NOTER kanalı ile imzalayıp bize teslim etmeniz durumunda(Sonradan gelecek her mükellef sözleşmesine SGK Hizmetini’ de ek madde olarak yazılması şartı ile SGK ‘ya bağlı HATALARI TEMİNAT VEREREK  POLİÇENİZE DAHİL EDİYORUZ.

ÖNEMLİ UYARILAR :

(4) TAZMİNAT ÖDENECEK KİŞİNİN TANIMI:

Sorumluluk Sigortaları aynen trafik sigortası gibi

SİZİN HATANIZDAN DOLAYI KARŞI TARAFA yani MÜKELLEFİNİZE HASAR ÖDEME MANTIĞI ÜZERİNE KURULUDUR.

BU DURUM BÜTÜN SORUMLULUK SİGORTALARINDA BÖYLEDİR.

POLİÇENİN BEDELİNİ SİZ ÖDERSİNİZ AMA HASARI ALACAK OLAN SİZİN HATANIZDAN DOLAYI ZARARA UĞRAYAN KARŞI TARAFTIR. BU DURUMDA MÜKELLEFİM DUYMASIN!!!!Diyemezsiniz….Çünkü hasarı siz alamazsınız.

ANCAK KARŞI TARAFIN (yani zarar gören mükellefinizin) SİZE VERECEĞİ MUAFAKATNAME İLE HASARI SİZE ÖDEYEBİLİRİZ.

YANİ MÜKELLEFTEN ALINACAK MUVAFAKATNAME YAZISI İLE HASAR SİZE ÖDENİR.

ÖNEMLİ UYARILAR :

(5)   AIG-  POLİÇESİ İÇİN MUAFİYETİN UYGULANIŞI:

MUAFİYET:  Poliçenizin ön yüzünde yazan muafiyet rakamı(bu oran cironuza göre en baştan belirlenir.) BİZİM POLİÇELERİMİZDE SABİTTİR. AYRICA HASAR RAKAMINA GÖRE DEĞİŞMEZ ve Hasar anında ayrıca %LİK BİR ORANDA  kesinti UYGULANMAZ.

Örneğin: Poliçe ön yüzünde yazan Muafiyetiniz 500 TL ise hasarınız 100.000 de olsa 1.000 de olsa hasardan sabit 500 TL kesinti yapılır.

(6)   ANADOLU SİGORTA POLİÇESİ İÇİN MUAFİYET UYGULAMASI:

MUAFİYET: Muafiyet tercihi size ait olarak 250-500-1000 tl olarak seçebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARILAR :

(7) ÜÇÜNCÜ KİŞİNİN YASADAKİ TANIMI:

SORUMLULUK SİGORTALARI Hazine kanunu: SMMM’ nin ailesinin (eş,çocuk,kardeş) 1. derece akrabalarına ait şirketleri , ortağı ve hissedarı olduğu kurumları kesinlikle 3. ŞAHIS olarak KABUL ETMEMEKTEDİR.O nedenle bu yakınlarınıza ait defter hatalarınız sorumluluk poliçelerinden HASAR OLARAK ÖDENEMEZ.

1. DERECE YAKINLARINIZIN HASAR TALEPLERİ TÜM SORUMLULUK SİGORTALARINDA TEMİNAT KAPSAMI DIŞINDADIR.

ÖNERİMİZ:

Hizmet sektöründe çalışan Meslek Sahibi kişiler olarak, Sizlerin hatanız nedeniyle karşı karşıya kalacağınız TAZMİNAT TALEPLERİNİN BÜYÜKLÜĞÜ ve BU YÜKSEK TAZMİNATLARLA KARŞILAŞTIĞINIZDA SERMAYENİZİN VE İŞİNİZİN KAYBI SÖZ KONUSU OLDUĞU DURUMLAR EN ÖNEMLİ KORKULARINIZDIR.

O NEDENLE UNUTMALARDAN KAYNAKLANAN UFAK HASARLARDAN DEĞİL, AMAÇ BÜYÜK HASARLARDAN KORUNMAK İÇİN POLİÇE ALMANIZI ÖNERİRİZ.

SİGORTACI OLARAK  ENDİŞEMİZ: (Sadece beyan ile hasar ödendiği için)

Sektörünüz itibariyle mükelleflerinizden tahsilat sıkıntısı yaşadığınız durumlarda öfke ile kasıtlı olarak kızdığınız mükelleflerinizin vermediğiniz Beyannamelerini DAHA SONRA unuttum DİYEREK POLİÇENİZDEN TALEP ETMENİZDEN biz de çekiniyoruz. AMA BUNA RAĞMEN BU TÜR DAVRANIŞLARDA BULUNMAYACAK OLAN MESLEKTAŞLARINIZIN HAKLARINI DÜŞÜNEREK POLİÇEMİZİ KISITLAMA YOLUNA GİTMİYORUZ.

BU YOLLARA BAŞVURAN KÖTÜ NİYETLİ MESLEK MENSUPLARININ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA OLUŞACAK OLAN HASAR FREKANSLARINA  GÖRE SİSTEM DIŞINA İTİLECEKLERİ KESİNDİR. Bu konuda BİR TAKİP SİSTEMİ  şimdiden kurulmaya başlanmıştır.

BU NEDENLE KÜÇÜK RAKAMLI HASARLARI TALEP ETMEK ve HASAR FREKANSINI ARTIRMAK YERİNE,BU TÜR KÜÇÜK HASARLARA OFİS İÇERİSİNDE BİR SİSTEM KURUP ÖNLEM ALARAK, BÜTÇEMİZİ SARSACAK OLAN BÜYÜK HASARLAR İÇİN BU POLİÇEMİZİ SATIN ALMAK İLERLEYEN DÖNEMLERDE POLİÇESİZ KALMAMAK veya GENİŞ KAPSAMLI indirimli POLİÇELER ALABİLMEK İÇİN DAHA MANTIKLIDIR.

HASAR SIRASINDA SİGORTALININ ÇOK ÖNEMLİ SORUMLULUĞU:

Hatanız nedeniyle mükellefe gelen cezalarda HASAR ÖDENMESİNİ BEKLEMEDEN KANUNUN SAĞLADIĞI BİR HAK OLAN ERKEN ÖDEME İNDİRİMİNDEN MUTLAKA YARARLANMANIZ ve YASAL SÜREYİ KAÇIRMAMANIZ GEREKİYOR. Çünkü Yasa Gereği SİGORTALI DEĞİLMİŞCESİNE ÖNLEM ALMAK VE SİGORTACININ HAKLARINI KENDİ HAKLARI GİBİ KORUMAK SİGORTALININ GÖREVİDİR.(Zaten yüksek cezalarda kısmi ödeme desteğini ayrıca sağlıyoruz.)

Aksi taktirde erken ödeme indirimi süresi kaçırılır ise bu tutar hasardan MAHSUP edilerek eksik ödenir.

Ülke olarak sorumluluk Sigortalarının işleyişine hep birlikte alışacağımız bu süreçte,

Hatanız nedeniyle bir tazminat talebi size ulaştığı anda kendi başınıza (mahkeme gibi) bir girişimde bulunmadan önce Hasar ihbar hattımızı hemen arayın. Ve dosyanızı açtırın. Aksi bir durum olursa birlikte konuşarak dosyanızı kapatabiliriz. Dosyayı erken açtırmış olmanız sorun olmayacaktır.

Poliçeniz varsa ceza haberini aldığınızda mutlaka bize danışmanız hem lehinize hem de poliçe şartı gereğidir.

Size gelen tazminat talebinin haklı veya haksız nedenlere dayandığına dair kararı birlikte vereceğimiz bu süreçte bizler aynı zamanda sizlerin ÇÖZÜM ORTAĞINIZ olmak ve HAKSIZ OLARKAK GELEBİLECEK TALEPLERDEN DE SİZİ KORUYARAK EN ADİL ÇÖZÜME BİRLİKTE ULAŞMAK İSTİYORUZ.

Mesleğimizle ilgili her konuda ve ÖZELLİKLE SORUMLULUK SİGORTALARINDA ŞİRKETİMİZİN ve  ÇALIŞANLARIMIZIN UZMANLIĞINA GÜVENEBİLİRSİNİZ.

YAŞANACAK HER  DURUM İÇİN ÖNLEM ALMIŞ OLARAK ,

Çözüm ortağınız olarak her an yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi istiyor, işlerinizde artan başarılar dileriz.


Copyright © 2010 ANUR Sigorta Tüm Hakları Saklıdır.
ANUR Sigorta | İletişim